Hodowanie roślin na balkonie i tarasie


Artykuły

Dodał COPAL WARSZAWA | 01.06.2016

Wiele osób kocha hodować własne rośliny. Często jednak nie ma wystarczająco dużo miejsca w domu na pełną realizację swojego hobby. Wtedy pozostaje nam do skolonizowania balkon, albo taras, w zależności od tego, którym dysponujemy.

rośliny na balkonie


Niedużym kosztem możemy sprawić, że nasz balkon albo taras stanie się idealnym miejscem do hodowania roślin. Po pierwsze powinniśmy zainwestować w donice, które będą pasowały do przestrzeni naszego balkonu. Trzeba je tak dobrać, żeby można było jak najciaśniej je koło siebie ułożyć. Dodatkowo dobrym pomysłem jest zamontowanie na ścianach balkonu jakiegoś stelażu, po którym nasze rośliny będą mogły się piąć. Jeżeli mamy troszkę więcej pieniędzy warto na pewno pomyśleć też czy nie warto zainwestować w zabudowy balkonów.

ROŚLINY NA TARASIE

Z tarasem sytuacja wygląda trochę inaczej, nie musimy się tak bardzo przejmować miejscem, ponieważ tarasy zwykle są duże. Możemy więc pomyśleć jak najlepiej wyeksponować nasze ukochane rośliny. Pamiętajmy, żeby nie zabierać miejsca potrzebnego by otwarły się nasze drzwi tarasowe.

Niestety w naszych warunkach klimatycznych konieczna będzie też zabudowa tarasu, która sprawi, że nasze rośliny będą dłużej miały dobre warunki i nie będą narażone na złą pogodę.

Materiał pochodzi z naszej strony głównej copal.com.pl : www.copal.com.pl/taras_balkon_rosliny_artykul.html


Jesteś zainteresowany bądź masz pytanie? zadzwoń ! (lub przejdz do formularza kontaktowego)
  • Oddział Warszawa
    tel:
    e-mail: