Co to jest zabudowa balkonu?


Artykuły

Dodał COPAL WARSZAWA | 01.06.2016

Zabudowa balkonu to specjalna konstrukcja z aluminium i szkła służąca do osłonięcia balkonu od świata zewnętrznego. Zwykle wykonywana jest ona przez profesjonalne firmy, ale istnieją też na rynku zestawy pozwalające na samodzielną instalację.

domek z marzeń


Czemu ludzie postanawiają zainwestować w coś takiego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim zabudowy balkonów stanowią ochronę w bezpośrednim oddziaływaniu negatywnych warunków atmosferycznych jak i uciążliwych czynników miejskich wpływających na nasz balkon. Nie będziemy musieli się już martwić deszczem śniegiem, albo zawieruchą. Na tak przystosowanym balkonie można przebywać znacznie częściej i dłużej niż na zupełnie otwartym.

Ochrona balkonu

Dodatkową zaletą zabudów balkonowych jest przedłużanie żywotności naszego balkonu, którego nie będziemy musieli tak często jak kiedyś remontować, ani sprzątać. Dużo łatwiej będzie nam też na nim hodować rośliny i trzymać rzeczy, które mogłyby ucierpieć na przykład z powodu deszczu. W Polsce zabudowy balkonów stają się coraz bardziej popularne czego doskonałym przykładem jest Warszawa i okolice. Ponadto zabudowa balkonu zwiększa wartość mieszkania co może być decydującym czynnikiem w sytuacji gdybyśmy chcieli sprzedać swoje mieszkanie. Szacuje się, że na rynku Warszawskim zabudowa balkonu może zwiększyć wartość mieszkania o około 5-15 tysięcy złotych w zależności od klasy jej wykonania.

W podobnej technologii wykonuje się również zabudowy tarasów, o których można przeczytać w naszych kolejnych artykułach.

Materiał pochodzi z naszej strony głównej copal.com.pl : http://www.copal.com.pl/co_to_zabudowa_balkonu_artykul.html


Jesteś zainteresowany bądź masz pytanie? zadzwoń ! (lub przejdz do formularza kontaktowego)
  • Oddział Warszawa
    tel:
    e-mail: